Priateľská a šik zelená, alebo trendy textílie pre vaše bývanie

Čo je v roku 2018 trendy? Do akých farieb by ste mali zahaliť svoje bývanie? Na to sa spoločne pozrieme v tomto článku. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi!

Tento rok je na vrchole popularity zelená farba

Tohtoročné trendy hádžu fokus predovšetkým na zelenú farbu. Ľudia sa snažia o návrat k prírode a práve táto farba by ju mala pripomínať. Zelenú farbu potom môžete doladiť drevenými, korkovými, kovovými či keramickými doplnkami. Nechajte sa inšpirovať prírodou! Vytvorte zo svojho domu priateľské a šik miesto, kde sa budete cítiť skvele. A my vám v tomto článku povieme, prečo práve zelená je dobrou voľbou.

Čo zelená farba symbolizuje

Každá farba má svoj význam a vzbudzuje v nás rozdielne pocity. Ako je na tom farba zelená? Predovšetkým je symbolom prírody, života, sviežosti a mladosti. Pre mnohých z nás je to farba patriaca predovšetkým k jari, kedy rozkvitá príroda. Prostredníctvom asociácií sa nám vkráda do mysle TRÁVA, ktorá rastie, a preto je zelená farba tiež symbolom rastu a súvisiaceho sebarozvoja. Vo feng-shui sa jedná o farbu podporujúcu kreativitu a hravosť. Svoju úlohu najlepšie zohráva v pracovni alebo detskej izbe. Je dokázané, že napríklad pri učení, či akejkoľvek kreatívnej činnosti, nám pomáha zapájať mozgové závity a pôsobí na nás pozitívnym dojmom. Ako vidíte, zelená je dobrá! Nebojte sa jej!

Kam zelenú farbu zakomponovať

Veľmi odvážnou, ale skvelou voľbou, je zvoliť zelenú maľovku. Šmrncovne bude tiež vyzerať, aj keď bude len na doplnkoch. Nebojíte sa farieb? Potom obývacia izba je miesto, kde sa môžete vyblázniť. Farebné sedacie súpravy frčia a jednou z možností, ako sa držať trendov, je zelený gauč. Prípadne si môžete zaobstarať iba zelený poťah, ktorý budete môcť prať a prípadne ho aj vymeniť, až sa vám zunuje – je to praktické a efektné. Zelená pohovka rozžiari vašu obývaciu izbu. Tón v tóne ďalej môžete doladiť dekoračné vankúšiky. A ak sa priamo zelenej sedačky bojíte, potom zvoľte napríklad len malý moderný gauč alebo taburetku v zelenej farbe.

Ďalšou možnosťou je samozrejme posteľ zahalená do zelených odtieňov. Sme si istí, že zelená na vás bude pôsobiť pozitívnym dojmom a bude sa vám skvele zaspávať. Aby všetko krásne ladilo, nie je od veci zladiť aj zelené závesy a iné doplnky. Čím ďalej modernejšie sú prikrývky cez posteľ, ktoré ľahko navodia pocit upratanej spálne a upraveného dojmu.

V kuchyni zase zelenú môžete zakomponovať do obrusov, závesov a ďalších doplnkov. Zelená nás baví, je to príjemná šik farbička, ktorá vdýchne do vášho bývania novú energiu.

Zdroj fotografií: pixabay.com, unsplash.com