Svätý Valentín v znamení nežnosti a romantiky

Svätý Valentín – sviatok zamilovaných – sa nezadržateľne blíži. Pre tú správnu atmosféru sa treba naň pripraviť. Pre väčšinu párov sa to najhlavnejšie odohráva v prostredí spálne. Máme pre vás tipy, ako pripraviť spálňu na tento krásny deň! Máme tu pre vás inšpiráciu na romantické textílie, ktoré urobia parádu a radosť. Začnite výberom obliečky so vzorom, vyjadrujúcim lásku k vášmu partnerovi. Nemusí sa nutne jednať o saténové obliečky, ktoré by sa niekomu mohli zdať až gýčovité, veľmi decentne budú vyzerať obliečky s jemným vzorom srdiečok. Tento, aj mnoho ďalších vzorov, nájdete v prevedení mäkčenej bavlny, ktorá satén trefne pripomína, ale tiež krepu alebo napríklad flanelu. Oba materiály sú veľmi príjemné, ale tiež kvalitné, teda vám vydrží niekoľko rokov. Ak takéto obliečky nemáte a nechcete pre jeden deň v roku míňať peniaze, môžete dokúpiť len deku s motívom srdiečok pre správnu valentínsku atmosféru. Deku prehodíte cez posteľ ako doplnok a potom sa do nej môžete spoločne s vašou drahou polovičkou zababušiť.

Nezabudnite na vankúše v romantickom štýle!

Najľahšia cesta, ako spálňu premeniť v romantické lôžka, sú obliečky na vankúše. Veľmi obľúbené sú vankúše v tvare srdca, ktoré sú navyše červené a s dlhým chlpom. Vankúšiky sú doplnkom, ktorý vie dodať útulnosť a teplo domova. Je to nepatrný detail, ktorý veľa urobí! Je to tiež originálny darček, ktorý zaručene poteší. Vankúšik potom môže slúžiť len ako doplnok alebo prakticky, ako vankúš pod hlavu.

Urobte prítmie!

K správnej atmosfére samozrejme patrí aj útulné prítmie. Nezabudnite zatiahnuť závesy. Áno, závesy / záclony sú ďalšie textílie, kde môžete uplatniť sviatok zamilovaných. Čo tak tmavo červená farba, ktorá podporí vašu vášeň v spálni?

Detaily, ktoré navodia tú správnu atmosféru!

A v neposlednom rade môžete siahnuť po rôznych doplnkoch a dekoráciách. Veľmi populárne sú v tento deň sviečky, ktoré robia práve už spomínané prítmie a navyše pekne voňajú. Ďalšou možnosťou sú okvetné lístky rozhádzané na a okolo postele. A samozrejme ďalšie a ďalšie dekorácie v podobe motívov srdiečok či vašich spoločných fotografií … vo fantázií sa medze nekladú!

Zdroj fotografií: pixabay.com, Net Distribution s.r.o.